სიახლეები
კონფერენციაში გამარჯვებულების დაჯილდოების ცერემონია
20-23 მაისს, მსოფლიოს ბიომრავალფეროვნების დღესთან დაკავშირებით, თბილისის ზოოპარკის ბავშვთა საგანმანათლებლო ცენტრში ჩატარდა სამეცნიერო კონფერენცია „ადამიანი და ცხოველთა სამყარო“.

კონფერენციაში, რომლის მათავარი მიზანი მოზარდთა ეკოლოგიური განათლება და გარემოსდაცვითი ცნობიერების ჩამოყალიბებაა, V-XII კლასის მოსწავლეები იყვნენ ჩართულნი. მომზადებულ ნამუშევრებს მონაწილეები 3 დღის განმავლობაში წარადგენდნენ.  

დაჯილდოების ცერემონია 23 მაისს, 14:00 საათზე გაიმართა.

გამარჯვებულებს გადაეცათ I, II და III ხარისხის დიპლომები. გარდა ამისა, სპეციალური სიგელებით დაჯილდოვდა 12 მონაწილე, რომელმაც ჟიურის სიმპათია დაიმსახურა. გამარჯვებულებისთვის პრიზები დააწესეს კომპანიებმა: „ორიფლეიმ ჯორჯია“, „ბარამბო“, „დიო“ და თოკების პარკმა Activity. „IDS ბორჯომი საქართველომ“ კონფერენციისთვის „ბორჯომის“ სასმელები მოგვაწოდა. მონაწილეებს სამახსოვრო საჩუქრები ზოოპარკმაც გადასცა. 

I ხარისხის დიპლომის მფლობელები გახდნენ:

1. კონსტანტინე ანდრიაძე. 149-ე საჯარო სკოლა, VI კლასი
2. არჩილ მამუკაშვილი. 55-ე საჯარო სკოლა, VII კლასი
3. სანდრო ჭითანავა. 24-ე საჯარო  სკოლა, XII კლასი

II ხარისხის დიპლომის მფლობელები გახდნენ:

1. ანა ჯიანი. სკოლა-ლიცეუმი „ცოდნა“, VI კლასი
2. სერგო ბრაჭული. სკოლა-ლიცეუმი „ცოდნა“, VIII კლასი
3. თათია კილაძე. ევროპული სკოლა, IX კლასი

III ხარისხის დიპლომის მფლობელები გახდნენ:

1. მარიამ მშვიდობაძე. 146-ე საჯარო სკოლა, VI კლასი
2. სალომე სალთხუციშვილი. 146-ე საჯარო სკოლა, VI კლასი
3. ლოლიტა სარგსიანი. 146-ე საჯარო სკოლა, VI კლასი
4. ბესო  ბულეიშვილი. სკოლა-ლიცეუმი „ცოდნა“, VIII კლასი
5. თეონა კვარაცხელია. 146-ე საჯარო სკოლა, X კლასი
6. მარიამ ქეშელაშვილი. 146-ე საჯარო სკოლა, X კლასი
7. მარინა მაკალათია. 146-ე საჯარო სკოლა, X კლასი

ჟიურის  სიმპათია:

1. ლაშა მიქაბერიძე. 149-ე სკოლა, VIII კლასი
2. მარიამ მეხრიშვილი. 23-ე საჯარო სკოლა, VII კლასი
3. ანი ფაცაცია. სკოლა „აისი“, VIII კლასი
4. თიკო სადუნაშვილი. 117-ე საჯარო სკოლა, VIII კლასი
5. ანა ქოიავა. სკოლა „აისი“, VIII კლასი
6. ნათია მაისურაძე. 146-ე საჯარო სკოლა, X კლასი
7. ნათია ჯაგოდნიშვილი. 153-ე საჯარო სკოლა, XI კლასი
8. მიხეილ ქისიშვილი. მე-9 საჯარო სკოლა, XII კლასი
9. ლუკა ქობალია. 117-ე საჯარო სკოლა, IX კლასი
10.მარიამ გობიანიძე. ევროპული სკოლა, IX კლასი
11.ნიკა მელაძე. ევროპული სკოლა, IX კლასი
12.იოანე ანდრიაძე. 149-ე საჯარო სკოლა, IX კლასი

თბილისის ზოოპარკი მადლობას უცხადებს პედაგოგებს:

1. მადონა მიქაია. 146-ე საჯარო სკოლა
2. რუსუდან ფარეხელაშვილი. სკოლა-ლიცეუმი „ცოდნა“
3. მანანა ჟამურაშვილი. ევროპული სკოლა
4. ოლღა ბანცური. 149-ე საჯარო სკოლა
5. მარინა რუხაძე. 24-ე საჯარო სკოლა
6. ირმა დვალი. 55-ე საჯარო სკოლა

დიდ მადლობას ვუხდით და წარმატებას ვუსურვებთ კონფერენციაში მონაწილე ყველა მოსწავლეს. 

უღრმესი მადლობა კონფერენციის მხარდამჭერებს: „ორიფლეიმ ჯორჯია“, „ბარამბო“, „დიო“, თოკების პარკი Activity, „IDS ბორჯომი საქართველო“.